TABU
Hovardalığın Kitabı

ISBN:9789944126700
200 sayfa, 2. hamur
Baskı Tarihi: Eylül 2007 / İstanbul
Yayınevi: Ciniusyayınları, İstanbul

http://www.ciniusyayinlari.com


 

 

Samet ve Can, aynı dükkanda çalışan, ayrı dünyalarda yaşayan iki Ankaralı genç. Bir gün karşılarına Ayla'nın çıkmasıyla ikisinin de hayatı bir daha eskisine dönmemek üzere değişiyor. Can, bir bacağı sakat ama yüreği taptaze ve şefkat dolu... Samet ise yakışıklı ama onun da yüreği sakat. Bedensel kusursuzluğun üstünlük sayıldığı bir dünyada Can yüreğini Ayla'ya kaptırınca, karşısına çıkan en büyük engel sakatlığı oluyor. Ayla yüreğini Samet'e kaptırınca ise karşısına çıkan bütün değer yargılarını alt üst eden bir hayat oluyor.

Tabu Hovardalığın Kitabı'nda M. Mehmet Ünver parçalanan hayatlarını farklı yollarla tekrar bir araya getirmeye çalışan bu üç gencin zaman zaman yürek burkan, zaman zaman da umut dolu hikayesini sunuyor okurlarına.

Tabu Hovardalığın Kitabı aşk ve ahlak üzerine yazılmış heyecanlı, düşündürücü ve çırılçıplak bir roman.

“Tabular, tıpkı hayaletler gibi gözle görülemez, tutulamaz ancak hislerle algılanabilirler. İnsan üzerinden silip atamadığı bir lânet gibi tabularla yaşamaya alışmak zorunda bırakılır... Tabuların tahakkümü altında yaşadığımız dünyada asla hayvanlar kadar bağımsız olamayacağız…“