Merhaba!

Ben Mehmet Ünver, 1968 yılında Batman’da doğdum. 5 Yaşımda ailemle birlikte İmam Hatip Lisesine kadar okuduğum Ankara'ya taşındık. Kısa bir süre için cami imamlığı yaptım ancak, çeşitli nedenlerden bırakmayı uygun gördüm ve ayakkabı imalatında çalışmaya başladım.

Küçükken aileden kaynaklı nedenlerden dolayı din, tasavvuf ve hat sanatıyla yoğun ilgilendim. 1993'den beridir, Almanya’nın Reutlingen şehrinde ikamet etmekteyim. İki defa evlendim. İki kız iki de erkek olmak üzere dört çocuğum ve mutlu bir ailem var. Yakın zamana kadar kısa süre farklı işlerde çalışmakla birlikte daha çok serbest meslekle uğraştım. Şu an roman yazmanın dışında gençlere ve yetişkinlere bilgisayar ve program öğreten TAM adlı firmada çalışıyorum. Yazdığım romanlardan Mad Özgür İnsan, Mad3 Vatansız ve Tabu adlı üç tanesi Türkiye’de geçtiğimiz yıl Ciniusyayınları aracılığıyla yayımlandı. Dr. Mert Akçanbaş tarafından İngilizce'ye tercüme edilen Mad romanı ise 2010 yılında Foremost Press tarafından USA'da da yayımlandı.

┬áTürkiye’de birden fazla Mehmet Ünver adında roman yazarı bulunduğundan eser ve isim karışıklığı olmaması için kendi ismimin başına M. Ekini kullanmayı tercih ettim. Almanya’da kültürel amaçlı dernek yöneticiliğimin yanı sıra bir müddet Türkçe yayımlanan günlük yerel bir gazete için de muhabirlik yaptım. Şiir yazmayı, ilgimi çeken hemen her konuda (Almanca, Türkçe) okumayı, bilgisayar ve internet konularında hobby olarak kendimi geliştirmeyi seviyorum.


Not:

Mehmet Ünver ist in Batman geboren. Derzeit lebt in der Stadt Reutlingen in Deutschland. In der Türkei, die Autoren mehr als ein durch Mehmet Ünver Namen, den Namen und die Arbeit, um Verwirrung zu vermeiden, wird der Name am Anfang des Romans (M.) Anlage verwendet.